Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
i św. Maksymiliana Kolbe
pieczec ul. Cegielniana 7a
41-400 Mysłowice
tel.(32)2223121

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
08.08.2021 r.

Uczestniczymy dziś we Mszy św. ku czci wielkiego naszego Rodaka i Patrona – św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika miłości. Ojciec Maksymilian w imię przykazania miłości, ofiarował życie za drugiego „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje”. Serdecznie witamy wśród nas wszystkich Gości, zwłaszcza Ks. Jerzego Makula – Misjonarza Saletyna z Krasów, który jest tegorocznym kaznodzieją odpustowym. Dzisiejszą kolektę przeznaczamy na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 1. Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj przed kościołem ofiary na potrzebujących z naszej parafii. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 2. Dzisiaj w niedzielę – można się zapisać w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań po Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.30. Trzeba mieć dowód osobisty i znać metraż mieszkania.
 3. W sierpniu – miesiącu abstynencji – w kaplicy Matki Bożej została wystawiona Księga Trzeźwości, w której można wpisać postanowienia abstynencji czasowej lub stałej.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek - Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy
  - we wtorek - Święto Św. Wawrzyńca, diak. i męcz.
  - w środę - Św. Klary, dz.
  - w sobotę - Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.
  - w niedzielę - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
 5. We wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego po Mszy św. porannej. Msza św. w intencji wszystkich chorych i starszych wiekiem naszych Parafian o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Darmowe porady prawne w klubie „U Plebana” od 16.00 do 17.00. Kancelaria w sprawach ślubnych od 19.00 do 20.00.
 6. W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Podziękowania i prośby można składać w kaplicy lub zakrystii.
 7. W czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W piątek – Nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.
 9. W sobotę – przypada liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 6.30. Nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana o godz. 17.30. Wieczór Modlitwy Uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą świętą.
 10. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z tradycją w tym dniu odbędzie się błogosławienie przyniesionych ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę jednodniową we wrześniu „Złota Polska Jesień na Śląsku Cieszyńskim”. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wszystkich do czytania książek i czasopism religijnych. Dziś można nabyć: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Dzwonek Janowski” i inna prasa religijna.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy z okazji Odpustu parafialnego radosnego odpoczynku i świętowania, a na ten dzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home INFORMATOR Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO 2021r.