Koncert charytatywny dla Hani Zubel

Hania Zubel

W piątek 15 listopada 2013r. w Mysłowickim Ośrodku Kultury (ul. Grunwaldzka 7) o godz. 19:00, odbędzie się koncert charytatywny „Gramy dla Hani”, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie małej Hani Zubel.
Inicjatorem imprezy jest Młodzieżowy Radny Miasta Mysłowice Kamil Pajonk.

Hania urodziła się 2 lipca 2013 roku z ciężką złożoną wadą serca. Zaraz po urodzeniu przeszła dwie operacje kardiochirurgiczne. To dopiero początek skomplikowanego leczenia, aby jej serduszko mogło prawidłowo bić. Przed Hanią kolejny – II etap leczenia, który w znacznym stopniu poprawi Jej komfort życia. Operacja musi zostać wykonana najpóźniej w styczniu 2014 roku. Niestety koszt operacji – 36.000 euro (155.000zł) zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziców Hani. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Ludzi Dobrej Woli o pomoc w sfinansowaniu leczenia Hani. Chcesz pomóc? Przyjdź na koncert i kup cegiełkę!

Zagrają: The Unexpected, Izabela Sobota, gitara: Maciej Pająk, Milcz Serce.

Milcz Serce to zespół, który swój muzyczny debiut zaprezentował światu jesienią 2012 roku, singlem „Cygan”. To grupa muzyków z Mysłowic, która swoje miejsce znalazła na kompilacji „Mysłowice Dobrze Brzmiące” promującej mysłowicką scenę muzyczną. Zespół wykonuje muzykę, która ze względu na swą delikatność porównywana jest do twórczości Bon Iver czy Lenny Valentino.

The Unexpected, Izabela Sobota i Maciej Pająk to młodzi mysłowiccy artyści, których twórczość będzie można lepiej poznać podczas koncertu.

koncert


Poniżej zamieszczamy list organizatora:

Koncert charytatywny „Gramy dla Hani” jest inicjatywą, na której pomysł wpadłem po rozmowie z Panią mgr Aleksandrą Gumółką, nauczycielem języka polskiego w Gimnazjum nr 6 w Mysłowicach, której jestem absolwentem. Pani Profesor przedstawiła mi historię Hani, opowiedziała o chorobie i sytuacji w jakiej teraz się znajduje malutka, bo niespełna półroczna Hania. Wyobraziłem sobie w jak trudnej sytuacji znaleźli się Jej rodzice, dla których zdrowie i życie córki jest rzeczą nadrzędną.

Nie zastanawiając się długo, postanowiłem pomóc. Jako Młodzieżowy Radny Miasta Mysłowice, postanowiłem przedstawić inicjatywę Radnym MRMM, oraz naszemu opiekunowi Panu Marcinowi Patałągowi. Przedstawiony przeze mnie pomysł zyskał aprobatę moich rówieśników. Koledzy z Młodzieżowej Rady Miasta wspierali mnie w dopięciu wszystkiego na tzw. ostatni guzik.

Efektem kilkutygodniowego wysiłku związanego ze znalezieniem artystów, którzy wystąpią charytatywnie oraz sprawami od strony prawnej, bez których nie moglibyśmy zorganizować imprezy, jest koncert na który mam zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa. Chciałbym podziękować osobom, które zaangażowały się w organizację koncertu. Podziękowania należą się; artystom, bez których koncert na pewno nie odbyłby się; radnym Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice za wsparcie i pomoc w poszukiwaniu artystów; Dyrektorowi Mysłowickiego Ośrodka Kultury- Panu Adamowi Radoszowi  za udostępnienie sali, dzięki czemu możemy wspólnie spotkać się i bawić; Włodarzom miasta Mysłowice, za trud włożony w organizację koncertu od strony urzędowo-prawnej; Panu Marcinowi Patałągowi, za poświęcony czas oraz cierpliwość, która niejednokrotnie była wystawiana na próbę.


Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w koncercie oraz aktywnego wsparcia wszelkich akcji charytatywnych na rzecz małej Hani.
Za Wasz dar serca z góry DZIĘKUJEMY!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Koncert charytatywny dla Hani Zubel