Pierwsza na Śląsku "Wioska Serca".

wioska serca

Najbardziej Bezbronne i bezradne istoty - dzieci sieroty naturalne i społeczne "nie mogą pozostać same, Bóg "chroni sierotę i wdowę" (Ps. 146,9) i wzywa: "Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym (Ps 82,3).
Wezwanie do otwarcia serca dla potrzebujących pomocy odzywa się w każdym zdrowym sumieniu człowieka. Naszą "Fundację Pomocy Dzieciom i Seniorom" oddaliśmy pod patronat błogosławionego, a wkrótce Świętego, Ojca Świętego Jana Pawła II.

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej, przewiduje likwidację domów dziecka na rzecz tworzenia rodzinnych domów dziecka.
Fundacja wychodzi na przeciw tym decyzjom mając na celu właśnie tworzenie rodzinnych domów dziecka, które z pewnością tworzą lepszy klimat rozwojowy i wychowawczy dla dzieci.
Nasza Fundacja posiada osobowość prawną. Status pożytku publicznego umożliwia nam starania o pozyskanie 1% z podatku na rzecz tego dzieła, które podatnik uzna za warte wsparcia. Cel wydaje się być bezdyskusyjny: pomoc najsłabszym, bo dzieciom pozbawionym nie tylko środków materialnych do życia (chyba, że są pod opiekę w dniach dziecka), ale ciepła i miłości jaką daje rodzina. Tak w Fundacji spotykają się dwie dłonie: małą, dziecięca, szukająca miłości i pomocy - duża, ofiarująca jedno i drugie.

Kilkuletnie starania o pozyskanie terenu pod budowę "wioski", przyniosły wreszcie efekt: wioska powstania w Katowicach. Idea pomocy sierotom spotkała się ze zrozumieniem i życzliwością Władz Miasta Katowice.
Zaoferowano Fundacji stare, pokopalniane Osiedle Alfreda w Katowicach (koniec ul. Korfantego).

Dawni mieszkańcy otrzymują nowe mieszkania, natomiast istniejące budynki (ich wnętrza), ulegną całkowitej przebudowie, dostosowane do zamieszkania wielodzietnej rodziny.
Osiedle Alfreda znajduje się  pod ochroną konserwatora zabytków, stąd fasady nie mogą być zniszczone.
Bardzo pragniemy, aby obecny rok, w którym dokonana zostanie kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II, Patrona naszego dzieła, rozpocząć intensywne prace po przejęciu i poświęceniu terenu.
Oczekujemy na ostateczne decyzje Prezydenta Miasta Katowice.

Kamień węgielny poświęcony przez papieża Benedykta XVI, oczekuje na swoje miejsce na tym właśnie terenie. Fundacja skupia życzliwych ludzi w Komitecie Honorowym i praktycznych działaniach.
Dzieci - sieroty potrzebują pomocy, a Kościół, który wszyscy ochrzczeni i wierzący tworzymy, świadectwa konkretnej miłości.
Nie ma człowieka bez serca. Ofiarujmy cząstkę miłości tym, którym miłość została zabrana - dzieciom - sierotom.
W przyszłości, w miarę możliwości finansowych, planujemy przygotowanie miejsca w domu Seniora dla osób samotnych, starych, chorych.

Zapraszamy na naszą stronę internetową:  www.wioskaserca.pl.

Wielkie dzieło, jakie podjęła Fundacja, potrzebuje wsparcia: są potrzebni ludzie pragnący pomóc w pracach, wspierając firmy różnych branż. Potrzebne będą matki (małżeństwa), które zamieszkają w "Wiosce", tworząc "rodzinne domy dziecka". Potrzebne są niemałe fundusze.
Aby pozyskać pomoc z Unii Europejskiej Fundacja musi dysponować wkładem własnym w wysokości 15 %. Im więcej będziemy posiadali środków, tym zwiększy się  możliwość pozyskanie większej pomocy z Unii Europejskiej.

Stąd gorąca prośba o pomoc w realizacji naszych zamierzeń.
Ofiaruj 1% z podatku na rzecz "Fundacji Wioska Serca" i zachęć innych do tego.

Dobrowolne ofiary nawet drobne, można wpłacać na Konto Fundacji:

ING BANK ŚLĄSKI
O/MYSŁOWICE

Pl. Wolności 1
Fundacja Pomocy Dzieciom i Seniorom
„Wioska Serca im. Jana Pawła II”

91 1050 1214 1000 0023 0413 5888

NR  KRS: 0000254936

Dziękuję wszystkim, którzy usłyszeli bolesny głos dziecka samotnego, zagubionego i śpieszą się mu z pomocą.
O postępach w realizacji naszych planów będziemy informować na naszej stronie internetowej.l

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Pierwsza na Śląsku "Wioska Serca".