Zespół Charytatywny

zespół charytatywny

Zespół Charytatywny przy parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbego w Mysłowicach-Janowie Miejskim powstał w okresie stanu wojennego z inicjatywy śp. ks. Proboszcza Pawła Bednorza.
Na początku swej działalności zespół zajmował się rozdzielaniem darów, które wtedy napływały z zagranicy.
Pierwszą przewodniczącą zespołu była p. Stefania Łukaszek, która przez lata oddawała się pracy dla potrzebujących.

Obecnie zespół liczy 15 osób. Naszym zadaniem jest niesienie pomocy chorym i najbardziej potrzebującym parafianom. Środki na ten cel uzyskujemy poprzez comiesięczne zbiórki ofiar przed kościołem, oraz "słodkiej cegiełki" przed świętem "Barbórki".
Zebrane fundusze ks. Proboszcz przeznacza na dofinansowanie obiadów dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, natomiast w okresie przedświątecznym organizujemy paczki dla chorych których odwiedzamy z duszpasterzami, oraz dla potrzebujących.

Naszym zadaniem jest również stała troska nad osobami potrzebującymi i chorym.
Jeżeli jest taka potrzeba sprawowana jest msza św. w domu chorego, który nie może uczestniczyć we mszy św. w kościele. Organizujemy "Dzień Chorych" po naszym Odpuście parafialnym - jest to uroczysta eucharystia, podczas której udzielane jest Błogosławieństwo Lurdskie i Sakrament Chorych, po którym spotykamy się w Klubie przy poczęstunku.

Raz w miesiącu sprawowana jest msza św. finansowana przez zespół w intencji emerytów, rencistów i starszych parafian, po której spotykamy się z ks. Proboszczem przy poczęstunku przygotowanym przez panie z zespołu.
Przy okazji chciałyśmy podkreślić ogromne zaangażowanie p. Marii, która nie będąc członkinią naszego zespołu wykonuje okolicznościową dekorację stołu. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania i już dzisiaj prosimy o jeszcze... 

Aby jeszcze lepiej wykonywać swoją posługę,  staramy się wzajemnie lepiej poznać - organizujemy nasze spotkania i msze święte, wypraszające u Boga Najwyższego zdrowie i siły, aby nie zniechęcać się przeciwnościami.
Dwa razy w roku organizowane są dekanalne "Dni Skupienia", a także pielgrzymki do miejsc kultu religijnego. Ich istotą jest dotarcie do wszystkich ludzi, którzy tej pomocy potrzebują i oczekują.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home WSPÓLNOTY PARAFIALNE Grupy i Zespoły Zespół Charytatywny