APDC

Herb APDCAPDC jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Powstało jako odpowiedź na liczne prośby kierowane do Zgromadzenia ze strony świeckich, zainteresowanych współpracą w zakresie naszego charyzmatu. Decyzja o powołaniu do istnienia Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym została podjęta przez Zarząd Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w 1983 roku.

Herbem Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym jest herb Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek DC.
Widnieje na nim dusza czyśćcowa w płomieniach wyciągająca ręce ku krzyżowi i Matce Bożej (litera M złączona z krzyżem). U dołu skrzyżowane ręce Chrystusa i św. Franciszka z Asyżu to typowy symbol zakonów o duchowości franciszkańskiej.

linia

W naszej parafii Apostolstwo powstało w listopadzie 2002 roku (pod wcześniejszą nazwą: Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca) z inicjatywy p. Eugenii Sojka, na początku Apostolstwo liczyło 22 członków.
Pierwszym opiekunem APDC był ks. proboszcz Krzysztof Kasza.

Dniem szczególnej wzajemnej łączności między członkami APDC i Siostrami jest każdy poniedziałek. Siostry w tym dniu modlą się w intencji wszystkich członków zarówno żyjących jak i zmarłych. Członkowie zaś modlą się za siostry i o nowe powołania do Zgromadzenia.

Przynależność do APDC nie jest związana z obowiązkiem płacenia składek pieniężnych ani od tego uzależniona. Członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym pamiętają, że są powołani do świętości, korzystają z pomocy, jakie ofiaruje nam Kościół (Eucharystia, modlitwa,dobre uczynki...); wspomagają zmarłych poddanych oczyszczeniu i konających; troszczą się o rozwój dzieła poprzez osobiste świadectwo.

Bardzo chcielibyśmy /jeżeli będzie nas więcej/ organizować spotkania modlitewno - formacyjne, obejmowałyby one: wspólną modlitwę, odczytanie katechezy z ewentualną dyskusją czy rozmową na jej temat oraz załatwienie bieżących spraw organizacyjnych.
Informacji bardziej szczegółowych, dotyczących również dołączenia do nas udzielają: Zelatorka Teresa Karaszewska i zelatorki pomocnicze Krystyna Konieczna i Zofia Radwańska.

Ksiądz Krzysztof Kasza jest autorem wspaniałego wiersza o czyśćcu. Te strofy poezji mogą nam pomóc w refleksji nad tajemnicą czyśćca.

 

* Ks. Krzysztof wyraził zgodę na umieszczenie wiersza na stronie APDC.

Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7a
Telefon Telefon dyżurny: 601 142 880
Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailkatowicka.pl
Jesteś tutaj: Home WSPÓLNOTY PARAFIALNE Apostolstwa Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym