Synod młodych 23.02.2019

 

 

SYNOD MŁODYCH – 23 LUTEGO 2019 ROKU

Synod Młodych w naszej parafii odbył się 23 lutego 2019 roku. Młodzież naszej parafii po przeanalizowaniu odpowiedzi ze wszystkich ankiet, których wpłynęło 54, przedstawiła księżom najważniejsze wnioski oraz propozycje działań.


Jednym z głównym wniosków wysuwających się z przesłanych odpowiedzi jest to, że młodzi pragną integracji i tworzenia relacji z innymi parafianami oraz towarzystwa osób duchownych podczas codziennych wydarzeń organizowanych w parafii. Młodzi widzą idealną wspólnotę Kościoła jako zintegrowaną, współpracującą, miłującą i szanującą się wzajemnie, dającą poczucie bezpieczeństwa, radosną i otwartą. Młodzież potrzebuje, aby wyjść do nich z inicjatywą, wysłuchać i dać poczucie bezpieczeństwa oraz zainteresować się nimi - pokazać, że każdy jest tak samo ważny i wartościowy. Jednocześnie chcieliby zaangażować się w działalność parafii i czuć się za nią odpowiedzialni.

 

Poniżej podajemy postanowienia zaplanowane na najbliższy czas:

  • Stworzenie młodym możliwości do zadawania nurtujących ich pytań poprzez pomysł nazwany „100 pytań do księdza”;
  • wprowadzenie coniedzielnej kawiarenki parafialnej, organizowanej przez poszczególne grupy parafialne;
  • wprowadzenie “Adopcji Bierzmowańca” - każdy parafianin będzie mógł wziąć pod duchową opieką jednego z bierzmowanych;
  • wprowadzenie zmian w cyklu przygotowań do bierzmowania, zarówno dzieci, jak i dorosłych;
  • organizacja większej liczby tzw. „luźnych spotkań” z obecnością kapłana, mających na celu integrację i poznanie się parafian, np. wieczorów filmowych;
  • stworzenie nowej grupy parafialnej dla osób między 18 a 35 rokiem życia. Termin pierwszego spotkania zostanie podany wkrótce;
  • stworzenie Harmonogramu działań na cały rok z propozycjami konkretnych terminów
  • prośba Księdza Proboszcza – wyznaczenie reprezentantów młodzieży do uczestnictwa w spotkaniach Rady Parafialnej.Pragniemy zaznaczyć, że jest to początek naszej pracy i w kolejnych miesiącach będzie można zauważyć kolejne działania. Z radością przyjmiemy wszelką pomoc, chęć współpracy oraz nowe pomysły. Prosimy o modlitwę i cierpliwość :)Zespół Synodalny


Kancelaria Parafialna

zegar Poniedziałek, piątek:
07:00 - 09:00
zegar Wtorek, czwartek:
07:00 - 09:00, 16:00 - 18:00
tel Telefon:
(32) 222 31 21 wew. 15

Msze Święte

msza Niedziela i Święta:
07:00, 09:00, 10:30, 12:00, 16:30
msza Dni powszednie:
07:00, 18:00 (+ w piątek 16:30)
uwaga Ważne:

Szybki kontakt

church Adres:
41-400 Mysłowice
ul. Cegielniana 7
Telefon Telefon:
(32) 222 31 21
mail E-mail:
janow.miejskimailarchidiecezja.katowice.pl
Jesteś tutaj: Home Newsy Synod młodych 23.02.2019